Matchamisu

Matcha je jemně mletý zelený práškový čaj. Je to přírodní, organický zelený čaj, který se před více než 800 lety stal duší známého japonského čajového obřadu. Buddhističtí mniši uctívají čaj Matcha jako „elixír“ pro jeho potenciál zvyšovat koncentraci a zrychlovat metabolismus.

Matcha je zdrojem různých antioxidantů, které nám přispívají k posílení obranyschopnosti organismu a pomáhají zajistit ochranu proti různým antigenům.

Matcha obsahuje formu kofeinu, který je ovšem jiný než ten, který najdeme v čaji či kávě. Tato jedinečná forma kofeinu, známá jako theofylin, udržuje hladinu energie bez nežádoucích účinků.

Chlorofyl obsažený v čaji Matcha zvýrazňuje jeho účinnost při pročišťování organismu. Chlorofyl je vynikající detoxikační prostředek, který pomáhá při čištění krve. To napomáhá udržování zásaditosti krve a tkání. Chlorofyl také pomáhá v prevenci proti hromadění škodlivých toxinů a vyplavuje je z těla ven. Chlorofyl v čaji Matcha pomáhá cítit se lépe a bděle. Kromě toho pomáhá čaj Matcha stimulovat dobrou náladu a pomáhá vytvořit pocit celkové pohody.

 

Kromě výše zmínených užitků je čaj Matcha velmi populární jako přísada řady pokrmů a proto tu dnes uvádím recept na Matcha + Tiramisu = Matcharisu:-)

LVGI4359

 

 

Ingredience:

  • 6 žloutků
  • 140 g třtinového cukru
  • 400 g mascarpone
  • vanilkový lusk
  • 1 lžíce Matcha čaje
  • 400 ml smetany na šlehání (33% tuku)
  • 200 ml silné kávy
  • 2-3 lžíce rumu
  • 350 – 400 g dezertních prstových piškotů
  • Matcha čaj na posypání

Postup:

Ve vodní lázni metličkou nebo ručním mixérem promícháme žloutky s cukrem až se z nich stane světlý krém (šlehání by mělo trvat tak 7 minut, aby se žloutky pasterizovaly). Krém dáme stranou a necháme vychladit.
IMG_4394
K žloutkovému krému přidejte mascarpóne, semínka z vanilkového lusku, Matcha čaj a promixujeme.
Dáme do ledničky a mezitím si ušleháme šlehačku. Potom promícháme s druhou směsí, ta by měla mít pokojovou teplotu nebo chladnější.
IMG_4395
Smíchejte kávu s amarettem. Připravte si střední obdélníkovou zapékací nádobu. Dno nádoby pokryjeme polovinou piškotů, pokropíme polovinou kávové směsi a potřeme polovinou krému.
Na krém dáme druhou polovinu piškotů, kávy a krému. Urovnáme povrch, přikryjeme fólií a necháme vychladnout nejlépe do druhého dne. Pak posypeme Matcha čajem a podáváme.
IMG_4399
Informace o Matcha čaji ze stránek Matcha Tea.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s